Toit masenduse vastu: 10 toiduainet, mis tõstavad tuju

Toit masenduse vastu: 10 toiduainet, mis tõstavad tuju

Avaldatud 5 Detsember 2017

Toit masenduse vastu

Sügis ja talv on kahtlemata kaunid aastaajad. Kahjuks aga just nendel kuudel algab enamik inimestel masendus ja depressioon. Hiljuti kirjutasime sellest, mida teha, et mitte söögi abil stressi maandada. On olemas ka list toiduaineid, mis aitavad halvast tujust jagu saada.

Kruubid ja täisteraviljad

Selle asemel, et osta apteegist antidepressante, proovige lisada enda toidukordadesse rohkem süsivesikute- ja kiudaineterikkaid toiduaineid. Pruun riis, täisteraviljad, magus kartul, kaerahelbed, täisterapasta - kõik need toidud aitavad teil tõsta meeleolu, sest kiirendavad serotoniini tootmist organismis.

Piimatooted

Kerge väherasvane juust, jogurt ja piim on rikastatud kaltsiumi, valkude ja D-vitamiiniga, mis aitavad stressiga toime tulla. Teadlased on märganud, et piimatoodetes sisalduvad spetsiifilised peptiidid soodustavad lõõgastuse ja rahuldustunde teket.

Lõhe

Rasvane kala, eelkõige lõhe on rikastatud Omega-3 rasvahapetega, mis aitavad võidelda depressiooniga ja parandavad isegi ajutegevust. Nii et, kui soovite lisaks tujule tõsta ka enda töövõimet, siis tasub seda kala lisada oma toidunormi.

Kollajuur

Tänapäeva arstid on ühisel arvamusel: kui soovite rusutud olekust jagu saada, siis valmistage endale india toitu. Peamised maitseained (kollajuur ja karri), mida lisatakse praktiliselt iga sealse toidu sisse, aitavad teil tuju tõsta. See toimub tänu nende tugevale põletikuvastase mõjule.

Kreeka pähklid

Nende mõõdukas koguses tarbimine parandab südame-veresoonkonna tööd, sest nende koostisesse kuuluvad valgud ja mitteküllastunud rasvad. Lisaks nendele, leidub kreeka pähklite koostises Omega-3 rasvhapet, mis kõrvaldab depressiooni tunnuseid ja parandab ajutegevust.

Tomatid

Nende koostisesse kuulub aine nimega likopiin, mis on looduslik antioksüdant ja vastutab hea tuju eest. Kusjuures erineval viisil valmistatud tomatites on likopiini rohkem kui värsketes.

Spargel

Selles toiduaines on suur hulk foolhapet, mis aitab depressiooniga võidelda. Kui organismis on foolhapet vähe, siis on masendus ja halb tuju garanteeritud. Lisaks sellele sisaldab spargel trüptofaani, mis samuti aitab võidelda negatiivsusega meie ümber.

Kalkuniliha

Kalkunilihas on vähe rasva ja palju valku. Vähesed teavad, et ka kalkuniliha leevendab depressiooni. Kalkunilihas on trüptofaan, mis aitab organismil serotoniini toota. Just tänu viimasele meie tuju tõuseb märgatavalt.

Tume šokolaad

Tumedas šokolaadis on kõrge kakaosisaldus. See toiduaine sisaldab fenüületülamiini, dopamiini ja serotoniini - selline ainete trio aitab masendusest jagu saada. Samuti parandab tume šokolaad vere mikrotsirkulatsiooni ja aitab kaalu langetada.

Banaan

Olete vihane, ärritute kergesti ja tunnete end rusutult? Siis peaksite lihtsalt banaani sööma, milles on palju B-vitamiini. Samuti kuulub selle koostisesse kaalium, mis on terve närvisüsteemi jaoks hädavajalik.

Danfare toidupakettides pakume klientidele ainult värskeid toiduaineid, mis aitavad võidelda lisakilodega ja samuti halva tujuga. Iga päev valmistavad meie kokad teile maitsvaid roogasid, meie meeskond loendab iga roa kaloraaži ja meie kullerid toimetavad neid kohale etteantud aadressil. Koos Danfare'ga on võimalik maitsvalt toituda ja te ei pea toidu valmistamise peale aega kulutama!