TOITUMINE JA SPORT

TOITUMINE JA SPORT

Avaldatud 15 Oktoober 2018

Sport mõjub meie organismile ja tervisele äärmiselt kosutavalt. Jõud, osavus, vastupidavus, sihvakus ja isegi liigutuste nõtkus - just tänu spordile omandab inimese keha neid kauneid omadusi. Ka igapäevaelus saate end kindlamalt, tugevamalt ja töövõimelisemalt tunda, mis kindlasti mõjub positiivselt ka teie suhetele kaaslastega.

Regulaarsed treeningud muudavad meid paremaks mitmete näitajate poolest. Seetõttu isegi kiires tempos jääb alati aega ja vajadust füüsilise akatiivsuse jaoks.

Olla suurepärases vormis ei tähenda ainult liigkaalu puudumist, vaid see tähendab ka olla terve ja õnnelik. Sport teeb meid reipaks, energilisemaks, tugevdab närvisüsteemi, normaliseerib ainevahetusprotsesse, tõstab töövõimet, soodustab "õnnehormooni" teket. Sport hoiab organismi toonuses, muudab meid vastupidavamaks stressile, nii füüsilisele kui ka vaimsele. Spordil on suur tähendus kontoriinimeste eludes, kes on sunnitud palju aega veetma istudes laua taga. Kusjuures, sport on suurepärane ravim stressi ja sellega seotud ebameeldivate seisundite vastu.

Õige toitumine - see on teekond tervise ja ilusa figuurini nii üldise tervenemise vaatepunktist (k.a. kaalu langetamise) kui ka reljeefse lihaskonna vaatepunktist. 

Teie päevane toidunorm on tähtis punkt tervisliku eluviisi programmis. Vaatamata isegi sellele, mis eesmärki te soovite saavutada. Olenevalt seatud eesmärgist (kaalu langetamine, tervis ja lihastoonus, lihaskonna arendamine) varieerub ka menüü, kuid nähtava tulemuse saavutamiseks on toidu osakaal 70%. Et vältida organismile liiga tegemist (sest oma tervise eest vastutame ainult meie ise), peab teadlikult lähenema ka toitumisele, sportimisele, enda enesetundele ja tunnetele. Tervislik eluviis ja sport - see on suurepärane kooslus! Ärge andke alla ning edu eesmärkide saavutamisel!