Mida teha, kui toit on väga maitsev ja te ei suuda lõpetada söömist?

Mida teha, kui toit on väga maitsev ja te ei suuda lõpetada söömist?

Avaldatud 7 Detsember 2018

Mida teha, kui toit on väga maitsev ja te ei suuda lõpetada söömist?

Et mõista ülesöömise põhjusi, tuleks esialgu endale teadvustada, millal tekib tahtmine süüa rohkem kui vaja. Võib-olla on see siis, kui olete kurb või just lõbus või kui lihtsalt märkate nähtaval kohal lemmiktoitu. Kui provotseerivad asjaolud on välja selgitatud, siis aitab see muuta ka harjumusi.

1. Sööge aeglaselt, nautige protsessi.

See meetod tuleb kõigile kasuks, kes on harjunud kiiresti sööma, arvuti ees või samal ajal olles nutitelefonis. Kiirustades ei märka, mida oleme söönud. Tulemuseks on ülesöömine ja me ei tunne rõõmu protsessist. Peale sellist toidukorda tahaks süüa veel midagi, et ikkagi naudingut kätte saada ning tihtilugu langeb meie valik magusa ja maitsva peale.

·       Kontrollige end: kui palju aega kulub teil hommiku-, lõuna- ja õhtusöögi jaoks.

  • Kui sööte täisväärtusliku rooga 2-3 minutit, siis seda on väga vähe. Füsioloogilised protsessid, mis vastutavad küllastuse eest, ei jõua järgi ning seetõttu sööme rohkem kui vaja.
  • Suurendage järk-järgult iga toidukorra kestvust. 15 sekundi võrra, 30 sekundi võrra, 1 minuti võrra jne. Toidukord peaks kestma 15-20 minutit.
  • Vaadake taldrikut, tunnetage: kas toit on maitsev, kas tahaks veel midagi süüa? Kui keskendute protsessile, siis see aitab õigeaegselt tunnetada organismi signaale, et on küllalt ja on aeg peatuda.

2. Ärge tellige ega ostke korraga palju maitsvat toitu.

Suur hulk toiduaineid kodus või korraga mitme roa tellimine söögikohas põhjustavad ülesöömist. Ei ole mõtet koguda toitu nagu kohe-kohe saabuks viimnepäev. Tänapäeval on mitmed poed ja söögikohad avatud ööpäevaringselt: tellida või osta tarvilikku saab iga hetk - kui olete tõesti näljane.

3. Ärge pidage kõige tähtsamaks toitu, märgake palju olulisemaid asju.

Sõpradega või sugulastega koosviibimised toimuvad enamasti laua taga, kus on palju toitu. Vastu pidada ja mitte üle süüa on sellises olukorras väga raske, sest toit on ju otse meie ees. Tuletage endale tihedamini meelde, et olete kogunenud selleks, et lähedastega meeldivalt aega veeta. Tulge laua tagant välja, suhelge inimestega. See juhib tähelepanu toidust eemale.