Kogu tõde emotsionaalsest ülesöömisest: miks tuleks lõpetada sellega võitlemine?

Kogu tõde emotsionaalsest ülesöömisest: miks tuleks lõpetada sellega võitlemine?

Avaldatud 14 Märts 2019

Tihti on emotsionaalne ülesöömine märk sellest, et on aeg pöörata tähelepanu, mis teiega toimub ja üritada leida põhjendus vastupandamatu soovile süüa valimatult kõike. Mõnele meist on mugavam otsida probleemile lahendust suure krõpsupaki söömise kõrvalt, millele järgneb enda süüdistamine ja nii mõneks ajaks lõpetada probleemist mõtlemine. Sel viisil tagame endale psühholoogilist mahalaadimist.

On olemas toiduained ja road, mis on tähtsad (eelkõige!) meie vaimse tervise jaoks. Vaatamata sellele, et kana kartulipudru ja rasvase kastmega, mida vanaema lapsepõlves meile valmistas, ei kuulu täna meie menüüsse, siis vahel on just see meile eluliselt vajalik. Sellist lapsepõlve toitu nimetatakse "mugavaks", tal on võime algatada meeldivate mälestuste ahelat ja aidata stressist jagu saada.

Isegi kui puutusite kokku emotsionaalse ülesöömisega, ei tasu ennast süüdistada. Jõudke vaimsete probleemidega ühele poole ja proovige stressi ületada - küll siis näete, kui probleem on lahendatud, kaob iseenesest ka soov süüa tonnide viisi komme.