Mis on adaptogeenid ja milleks neid vaja on?

Mis on adaptogeenid ja milleks neid vaja on?

Avaldatud 22 Märts 2019

Adaptogeenid on bioloogiliselt aktiivsed taimse päritoluga ained, mis tihti on tugevate antioksüdandi omadustega. Viimased omakorda viivad organismi tasakaalu seisundisse ja aitavad tal kohaneda sisemiste ja väliste stressifaktoritega.

Milliseid taimi võib liigitada eriti efektiivsete adaptogeenide hulka?

Kõige levinumad adaptogeenid on uimastav juustumari, ženšenn, läikvaabik, õiekas konnatatar, kuid on ka palju teisi taimi ja aineid.

Läikvaabik sobib näiteks väga hästi meele rahustamiseks ja suurendab immuunsust. Seda võib lisada tee sisse - nii võite unustada külmetuse. Veel üks kasulik adaptogeen - õiekas konnatatar, mis parandab neerude tervist, tugevdab juukseid ja küüsi.

Uimastav juustumari aitab normaliseerida hormonaalset tasakaalu, parandab immuunsust ja imekombel leevendab stressi.

Kõiki neid taimi võib kasutada nii eraldi, kui ka koos. Kui segate omavahel kokku mitu taime, siis jälgige seda, et annus oleks võimalikult väike. Seda sellepärast, et adaptogeenid on palju efektiivsemad, kui neid tarbida organismi koormamata väikestes kogustes.

Milliste probleemidega aitavad adaptogeenid toime tulla?

Eriti hästi parandavad adaptogeenid naha seisundit - nad on võimelised peletada põletikke ja parandada naha elastsust.

Üldkokkuvõttes on adaptogeenid suurepärased detoksi vahendid. Nad parandavad ainevahetust ja aitavad kaasa kaalu langetamisel. Need looduslikud taimed pakuvad võimalust tunda end palju paremini.

Kuidas on parem adaptogeene tarbida?

Neid võib tarbida eraldi toidust kui ka koos toiduga. Teine variant on isegi parem, sest siis omastab organism neid paremini. Kui lisate adaptogeeni pulbri näol näiteks kokteili või smuuti sisse, siis võtab organism selle vastu kui toitu ja omastab paremini.

Kas adaptogeenid toovad kasu ka siis, kui inimene ei järgi õiget toitumist?

Muidugi, kuid eriti head efekti saavutate, kui adaptogeenide kasutamisel järgite ka õiget toitumist. Siiski on hea teada, et adaptogeenid töötavad sõltumata teie menüüst.