Tellimine

daniel.novikov@epicfoods.com

Blogi
/ Blogi
/ Küllastuse skaala: kuidas mitte üle süüa ja kontrollida näljatunnet?
Küllastuse skaala: kuidas mitte üle süüa ja kontrollida näljatunnet?
Avaldatud 18 September 2017

Küllastuse skaala: kuidas mitte üle süüa ja kontrollida näljatunnet?

Tänapäeval on olemas dieediarste, kes väidavad, et näljatundega ei ole vaja võidelda, vaid õige oleks nautida maitsvat toitu. Aga, et vältida lisakilosid, peab teadma, kuidas õigesti näljatunnet kontrolli all hoida. Selles aitab teid spetsiaalselt välja töötatud küllastuse skaala.

Küllastuse skaala

Staadium A: Näljatunne on liiga suur, mille tõttu on väga raske jälgida toidu kogust ja kvaliteeti. Sellises seisundis neelab inimene alla kõik, mis talle kätte satub, süües ära palju rohkem kui seda nõuab organism. Sellises olukorras on toidunormi kalorilisus suurem sellest, mida on tegelikult vaja normaalkaalu hoidmiseks.

Staadium B: Inimene on näljane ja organism saadab sellest selgeid signaale. Ärge ignoreerige neid, vaid lihtsalt alluge. Sellisel hetkel vajab organism elutegevuseks toitaineid, seepärast peate sööma. Kui on aeg lõunastada, aga te ei tunne veel nälga, siis tasub toidukord edasi lükata.

Staadium C: Te tunnete nälga, aga suudate vabalt oodata veel 20-30 minutit. Nüüd oleks õige aeg mõelda toidu kogusest ja kvaliteedist. Selle ajaga saaks salatit hakkida ja seda ilusti taldrikule laotada.

Staadium D: Tunnete end mugavalt, sest suur nälg on alla surutud. Nüüd võite julgelt taldrikut endast kaugemale lükata, sest toit kaotab oma meeldiva maitse. Sel hetkel söövad paljud inimesed lõpuni selle, mis taldrikule jäänud, et mitte toitu ära visata. Seda ei tohiks mingil juhul teha. Tark organism saadab signaali, et tal on toitainetest küll.

Staadium E: Maos on raskustunne liigsöömisest. See on selge signaal sellest, ei olete üle söönud. Jätke meelde, et kalorite küllus transformeerub rasvaks, mis ladestub probleemsetes kehaosades.

Staadium F: Teie magu on täis. Sellistel hetkedel on inimesed unised, neid kimbutab ebamugavustunne, väsimus.

Kuidas määrata näljatunne taset skaala järgi?

Istuge mugavasse asendisse ja lõdvestuge. Küsige endalt, kas olete näljane. Kui teie organism saadab selgeid signaale, et tal on puudu toitainetest, siis tõenäoliselt olete näljane. Tihti on aga nii, et inimene on janune, aga mõtleb, et see on hoopis nälg. Need aistingud on sarnased. Seepärast jooge ära klaas vett. Kui näljatunne kadus, siis tahtsite lihtsalt juua. Pidage meeles, et esimese korraga ei õnnestu määrata küllastuse taset. Selleks on vajalik praktika.

Danfare on loonud ainulaadsed kindla kaloraažiga toidupaketid. Tänu nendele ei pea te muretsema selle üle, mida süüa teha või mida tööl hamba alla pista. Juba hommikul saate kätte maitsva toidu, mida tuleb jagada päeva peale ära. Sellisel viisil, te ei söö üle, järgite tervislikku eluviisi, näete välja terve, värske ja sportlikuna.

Eelmine blogi Järgmine blogi