Tellimine

daniel.novikov@epicfoods.com

Blogi
/ Blogi
/ Huvitavaid viise, kuidas füüsiliste harjutusteta suurendada kalorite kulutamist
Huvitavaid viise, kuidas füüsiliste harjutusteta suurendada kalorite kulutamist
Avaldatud 22 September 2017

Huvitavaid viise, kuidas füüsiliste harjutusteta suurendada kalorite kulutamist

Vähesed teavad, et on olemas huvitavaid viise, kuidas vabaneda lisakilodest. Ja selleks ei pea tegelema spordiga või piirama oma toitumist. Uni, naermine, hingamine - kõik need tavapärased tegevused aitavad põletada kaloreid.

Mis võib aidata teil kalorite kulutamist suurendada?

Kui hakate igapäevaselt dušši all laulma, siis võite iga kord põletada u 10-20 kcal (sõltuvalt sellest, kui tugev on teie hääl ja kui valjult laulate). Kui naerate päevas 10 minutit, siis põletate 20-40 kcal. Aktiivsed 30-minutilised armumängud aitavad vabaneda 200 kcal, aga kõige tavalisemad embused "kulutavad" tunni jooksul 70 kcal.

Iga hommik kaheminutiline hambapesu aitab põletada u 5,7 kcal. Kui lähete supermarketisse, siis kindlasti kasutage poekäru. Selle lükkamine aitab poole tunni jooksul vabaneda 100 kcal. Pöörake tähelepanu, et mida raskem on käru, seda rohkem kaloreid kulutate.

Kõigest üks minut suudlemist ja põletatud on 2-4 kcal, sõltuvalt intensiivsusest. 30-minutilise jalutuskäigu ajal koeraga põletate 100 kcal ning tavaline närimiskumm on võimeline suurendama kalorite kulutamist kuni 11 kcal tunnis.

Tööl toolil nihelemine aitab vabaneda kuni 350 kcal ööpäevas! Süües seistes põletate 132 kcal tunnis (kui teie kehakaal on u 65 kg). Arstid ei soovita niisama magada kuni 8 tundi ööpäevas. Lisaks hea tuju ja enesetundele, võite vabaneda 360 kcal. Tuulelohe lennutamine põletab u 80 kcal.

Kui süüa sellerit, siis selle mälumine põletab rohkem kaloreid kui organism omastada jõuab. Olles külma käes vabanete lisakilodest kiiremini kui see juhtuks soojaga. Paljalt magamine aitab samuti kaloreid põletada, sest keha peab sel juhul eraldama rohkem soojust.

Kui palju kaloreid põletavad erinevad füüsilised harjutused?

Nagu nägite, kaloritest võib vabaneda ka siis, kui mitte midagi teha. Kuid siiski aitab intensiivne füüsiline aktiivsus kiiremini eesmärgini jõuda. Kui olete mõelnud, millised harjutused aitavad paremini kaloritest vabaneda, siis järgnev info tuleb teile kasuks.

Sörkimine aitab kulutada 490 kcal tunnis, kui teie kehakaal on u 70 kg. Hularõnga keerutamine põletab 210 kcal poole tunni jooksul (u 400 kcal tunnis), sõltuvalt harjutuse intensiivsusest. Hüppenööriga hüppamine aitab vabaneda 170-205 kcal 15 minuti jooksul. Ujumine basseinis põletab 476 kcal tunnis (kui ujuda radadel) või 576 kcal tunnis (liblikujumise korras). Rattasõit aitab põletada 290-430 kcal tunnis, sõltuvalt teie kiirusest.

Kui palju kaloreid peab põletama, et kaal langeks?

Kui olete tõsiselt otsustanud kaalu langetada, siis on vajalik teada, kui palju kaloreid peaksite tarbima ja palju kulutama. Täpse arvutuse jaoks kasutatakse Mifflin-St.Jeor'i valemit, mis kalkuleerib põhiainevahetuse kiirust. Põhiainevahetuse kiirus naistel: Põhiainevahetus = 10*kehakaal (kilogrammides) + 6,25*pikkus (sentimeetrites) - 5*vanus (aastates) - 161 Põhiainevahetuse kiirus meestel: Põhiainevahetus = 10*kehakaal (kilogrammides) + 6,25*pikkus (sentimeetrites) - 5*vanus (aastates) + 5

Saadud arv on vaja korrutada koefitsiendiga, mis sõltub teie füüsilise aktiivsuse tasemest. Istuv eluviis: põhiainevahetus * 1,2 Madal aktiivsuse tase (füüsilised harjutused 1-3 korda nädalas): põhiainevahetus * 1,375 Keskmine aktiivsuse tase (füüsilised harjutused 3-5 korda nädalas): põhiainevahetus * 1,55 Kõrge aktiivsuse tase (füüsilised harjutused 6-7 korda nädalas): põhiainevahetus * 1,725 Väga kõrge aktiivsuse tase (füüsilised harjutused 2 korda päevas 7 päeva nädalas): põhiainevahetus * 1,9

Saadud tulemus aitab teil kindlaks teha, mitu kalorit peate ööpäevas tarbima, et mitte kaalust juurde võtta.

Ei soovi kulutada aega kalorite loendamise peale? Danfare teeb seda teie eest! Valige meie kataloogist teile sobiv toidupakett ning täpsustage kohaletoimetamise kuupäevad ja aadress. Toidupaketiga saate maitsva, toitva ja tervisliku toidu Loendame teie eest iga roa kaloraaži, et saaksite probleemideta oma välimuse ja tervise eest hoolitseda.

Eelmine blogi Järgmine blogi