Tellimine

daniel.novikov@epicfoods.com

Blogi
/ Blogi
/ Kuidas kaalust alla võtta neil, kes magavad vähe?
Kuidas kaalust alla võtta neil, kes magavad vähe?
Avaldatud 25 September 2017

Kuidas kaalust alla võtta neil, kes magavad vähe?

Oleme ka varem kirjutanud, et unepuudus mõjutab kehakaalu ja tekitab lisakilosid. Hea enesetunde jaoks on vaja magada u 8 tundi ööpäevas. Sellisel juhul ei tohiks ka kaal tõusta. Nende tundide jooksul kogub organism jõudu kalorite põletamiseks. Mida teha aga neil, kellel on sisutihe töö- või elukorraldus, mis ei luba korralikult ennast välja magada? Spetsialistid on leidnud viis põhilist kõhnumise viisi.

Unustage kõrge intensiivsusega intervalltreening

Antud treening aktiveerib rasvapõletamise protsesse, kuid organism peab selleks kulutama väga palju jõudu ja energiat. Intervalltreeningu ajal suureneb kortisooli (stressihormoon) tootmine, kuid väsinud ja poolunises kehas on seda niigi juba palju. Intensiivsed spordiharjutused tekitavad antud juhul rohkem kahju kui kasu. Asendage need treeningud vähem väsitavate harjutustega. Sõitke jalgrattaga või käige ujumas. Nii põletate rohkem kaloreid.

Sööge tihedamini

Ärge sööge suurt täisväärtuslikku portsjonit korraga. Parem on seda jaotada kahe või kolme vahepala vahel. Traditsioonilised kolm toidukorda asendage viie-kuuega, lihtsalt jaotage need väiksemateks portsjoniteks. Spetsialistid soovitavad nendele, kes magavad vähe, süüa iga 2-4 tunni tagant. Kui magu hakkab pidevalt midagi seedima, siis ei muutu te näljaseks. Nagu teada, suur näljatunne sunnib meid korraga sööma palju rohkem, kui seda vajab organism. Olge ettevaatlikud ja kontrollige hoolikalt tarbivate kilokalorite kogust.

Lühike füüsiline aktiivsus

Füüsiliste pingutusteta on üsna raske muutuda saledaks. Iga dieediga on võimalik rasvakihist loobuda, kuid mitte nii efektiivselt kui seda teha kooskõlas õige toitumise ja väikse füüsilise koormusega. Et vältida lõtvunud nahka ja pinguldada kehavormi, tehke hommikuvõimlemist ning leidke 10 minutit päevas lühikesteks treeninguteks. Ei tasu end üle väsitada, et mitte üle koormata unepuuduses vaevlevat organismi.

Õiged vahepalad

Meie keha vajab valku, rasvu ja süsivesikuid. Neid sisaldavad munad, hummus, pähklid. Need toiduained sobivad kiireks vahepalaks tööle. Samuti üritage asendada maiustused puuviljadega, kuid sööge neid ennelõunal.

Jälgige enda toidunormi

Minge üle tervisliku toitumise peale. Danfare aitab teid selles. Eemaldage oma menüüst jahutoidud ja erinevad kiirtoidud. Täitke enda külmkapp värskete puu- ja köögiviljadega, valmistage rohkem roogasid väherasvasest lihast ja täistera toiduainetest. Rõõmustage end õigesti maitsestatud salatitega.

Kui aga teil pole aega valmistada õiget toitu, siis lihtsalt tellige meilt endale sobiv toidupakett ja saage maitsvat ja tervislikku toitu terveks päevaks. Valikus on järgmised paketid: S - 1200 kcal, M - 1600 kcal, L - 2000 kcal, XL - 2400 kcal.

Püüdke rohkem puhata, järgige tervislikku eluviisi ja toituge õigesti. Sellisel juhul unustate, mis on lisakilod.

Eelmine blogi Järgmine blogi