Tellimine

daniel.novikov@epicfoods.com

Blogi
/ Blogi
/ Kuidas mõjutavad lõhnad liigsete kalorite põletamist?
Kuidas mõjutavad lõhnad liigsete kalorite põletamist?
Avaldatud 29 September 2017

Kuidas mõjutavad lõhnad liigsete kalorite põletamist?

Ilmselt olete täheldanud, et kokkamise ajal söögiisu langeb või kaob üldse. Sellele on seletus - meie aju "petab end", kui tunneme maitsva söögi lõhna. Aju hakkab saatma vale signaali sellest, et organism on juba küllastunud. Sellepärast söömise ajal ei tunne te nälga. See tähendab, et me ei tarbi kaloreid ning ei tunne ka söögiisu.

Mida ütlevad teadlased?

California ülikooli teadlased Berkeleys viisid läbi katse hiirte peal, hiljem ka inimestega, mille käigus tuldi järeldusele, et ainuüksi lõhna pärast on võimalik kaotada söögiisu. Samas aga on lõhnu, mis sunnivad organismi suurendama kalorikoguseid.

Katseloomad olid jaotatud kolmeks grupiks ja neid toideti ainult kiirtoiduga kolme nädala jooksul. Esimesel hiire grupil oli normaalne haistmine ja kõigi hiirte kaal kahekordistus. Teisel grupil puudus haistmismeel - nemad võtsid juurde ainult 10% enda kaalust. Kolmanda grupi hiired ei eristanud katse lõpuks juba üldse lõhnu, mille tagajärjel hakkas nende kaal aktiivselt langema, vaatamata kõrge kalorisisaldusega toidule.

Kui katse viidi läbi inimestega, siis üritasid teadlased mõista, mis lõhnad vähendavad söögiisu ning millised suurendavad. Katse käigus anti inimestele nuusutada katseklaase erinevate lõhnadega (münt, õun, banaan). Paljudel inimestel kadus söögiisu täielikult, teised küllastusid väikestest kogustest.

Teise katse ajal pakuti inimestele süüa toitu vanilli, mündi ja kaneeli lõhnaga. Tulemus kinnitas ootusi - kõik katsealused kaotasid kaalu ilma et oleks pidanud jälgima dieeti või tegema raskeid füüsilisi harjutusi.

Mida see tähendab?

Uurijad ütlevad: "Katse tulemused näitasid, et isegi lühiajaline haistmise kaotus parandab ainevahetust ja soodustab kaalukaotust samamoodi nagu mõningad lõhnad". Tuletage meelde, kui olete külmetanud, siis ei isuta ükski toit, sest nina on kinni ja te ei tunne ühtegi lõhna. Teadlased on veendunud, et kui te soovite kiiresti kõhnuda ja hoida soovitud kehakaalu, siis peab "ära petma" oma aju. Celine Riera on veendunud: "Peale söögikorda väheneb haistmise tundlikkus. Kui teil õnnestub ära petta oma aju ja te panete teda uskuda, et olete juba söönud, siis keha alustab rasvade ja kalorite põletamist, selle asemel et neid säilitada."

Kuid ei tasu liiale minna, sest haistmise kaotus võib samuti tekitada depressiooni.

Kuidas kaotada kaalu mündi lõhna abil?

Ameerika professori doktor Brian Roudebush väitel on münt peamine taim, mille lõhn ajab söögiisu ära. Tema katse näitas, et inimesed, kes nuusutasid münti enne söömist, tarbisid nädala jooksul 1800 kalorit vähem. Lisaks sellele, mõjub antud lõhn rahustavalt närvisüsteemile, aitab vabaneda ärritusest, vabastab peavalust ja iiveldusest.

Nüüd teate, et mõningad lõhnad nõrgendavad söögiisu ja soodustavad kaalukaotust. Iga päev valmistab Danfare teile maitsvaid ja kasulikke roogasid, mis aitavad hoida õiget kehakaalu ja organismi tervist. Võite valida ühe spetsialistide poolt välja töötatud toidupaketi neljast (S - 1200 kcal, M - 1600 kcal, L - 2000 kcal, XL - 2400 kcal). Meie kullerid toimetavad kindlaksmääratud kellaajaks kohale tervislikku toitu.

Eelmine blogi Järgmine blogi