Tellimine

daniel.novikov@epicfoods.com

Blogi
/ Blogi
/ Kuidas sügisel toituda, et vormis püsida?
Kuidas sügisel toituda, et vormis püsida?
Avaldatud 10 Oktoober 2017

Kuidas sügisel toituda, et vormis püsida?

Suvi on möödas, kuid soovime vormis püsida ka külmal ajal. Sügis kingib meile palju maitsvaid ja kasulikke vilju, mis aitavad tervist hoida ja valmistuda eelseisvaks talveks. Et kütkestavalt ja vastupandamatult välja näha, tasub meeles pidada olulisi toitumisreegleid.

Miks me võtame sügisel kaalust juurde?

Olete märganud, et sügis-talve perioodil tahame rohkem süüa. Suvised portsjonit ei tundu enam piisavalt suured, et kõhtu täis süüa ning päeva jooksul tekib tihti suur nälg. Sellepärast on loomulik, et sel perioodil tekivad lisakilod. Mis toimub organismiga külma saabumisel?

Esiteks, muutub päevarežiim. Sügise saabumisega ei taha enam minna jala tööle ja koju, nädalavahetusel tahaks rohkem diivanil pleedi all lebada. Teiseks, üritab meie keha end soojendada mitte ainult lisa riidekihiga, vaid ka paari lisakiloga.

Kuidas sügisel õigesti toituda?

Mida teha? Ei taha loobuda maitsvast toidust, kuid ei taha ka juurde võtta. Ei ole vaja istuda rangel dieedil, sest külmal aastaajal pole organismil niigi kerge. Söögiga saadud energiat peab jaguma nii keha soojendamiseks, kui ka immuunsuse toetamiseks. Omandades mõnda lihtsat reeglit, saate unustada lisakilod ja nautida maitsvat toitu ka sügisel:

  1. Sööge ainult neid toiduaineid, mis on vitamiini- ja mineraalirikkad (pidage meeles, need ei pea olema tingimata rasvased). Näiteks saiakese (mis sisaldab palju kaloreid) asemel sööge parem kõrvitsaputru.
  2. Korrastage päevanormi - korraga ei tohiks tarbida kogu organismile vajalikku ööpäeva kalorinormi.
  3. Proovige koostada endale menüü, kuhu kuuluvad hooaja puu- ja köögiviljad. Kui pole värskeid puuvilju, siis valige kuivatatud. Ärge unustage toitvaid suppe.

Ärge soojendage end kohviga. Teadlased on tõestanud, et kofeiini üleküllus soodustab lisakilode teket. Soojenduseks jooge rohelist või taimeteed. Et nälga leevendada, lisage enda toidunormi valgurikkaid toiduaineid (linnuliha, kala, munad, hapendatud piimatooted).

Samuti ärge unustage kustutada janu, sest teie organism ei vaja vett ainult suvel. Külmal ajal, kui kanname palju riideid, kaotab keha vedelikku higistades.

Olge tegusad. Spetsialistid on tõestanud, et inimesed, kes laisklevad peale tööd, võtavad külmal ajal kiiremini kaalust juurde. Leidke endale meelepärane hobi (tikkimine, kudumine, voolimine, joonistamine), mis köidaks. Nii ei mõtle te pidevalt toidust.

Kuidas püsida vormis, kui teil pole toidu valmistamiseks, kalorite lugemiseks ja menüü koostamiseks aega? Pöörduge Danfare poole! Kogenud professionaalid on teie eest kõik ära teinud. Oleme koostanud neli erineva kalorinormiga toidupaketti (pakett S, pakett M, pakett L, pakett XL) ja valmistame teile maitsvat ja tervislikku toitu hooaja puu- ja köögiviljadest. Valides endale sobiliku paketi võite olla kindlad, et teieni toimetatakse menüü terveks päevaks.

Eelmine blogi Järgmine blogi