Tellimine

daniel.novikov@epicfoods.com

Blogi
/ Blogi
/ Mida osta septembris?
Mida osta septembris?
Avaldatud 11 September 2018

Mida osta septembris?

Koostasime ülevaate neljast kõige mõnusamast hooajasaadusest, mida kindlasti tasub septembris toidukorvi lisada. Tasub meelde jätta!

Marjad

Sügismarjad on vitamiinidest, mineraalidest, antioksüdantidest ja teistest kasulikest ainetest pungil. Pohlad, jõhvikad, lodjapuumarjad - tasub varuda kõiki sügismarjaliike. Septembris alles algab marjahooaeg, nii et jõuate veel nautida sügismarjade maitset ja aroomi. Sööge neid värskelt, lisage pudru ja smuuti sisse, valmistage neist magustoite ja kastmeid.

Kõrvits

Kõrvits on sügishooaja kuninganna. See muutub aina populaarsemaks ja sellest eksootilisest viljast on saamas peamine koduroogade komponent. Kõrvitsast on võimalik valmistada erinevaid roogasid: püreesuppe, salateid, suupisteid, erinevaid kõrvitsavorme, püreesid ja magustoite. Kõrvits on ka niisama hea: näiteks küpsetatud kujul mee ja pähklitega.

Viinamarjad

Viinamarjad on organismile kasulikud. Nende koostisesse kuuluvad kõik organismi kasvule ja arengule vajalikud ained, k.a. K ja C vitamiinid, vask, kaalium, kiudained. Viinamarjad suurendavad organismi kaitsejõudu, parandavad südame ja veresoonkonna tööd, rahustavad närvisüsteemi ja tõstavad tuju.

Õunad

September on nende imeliste puuviljade aeg. Just sel kuul valmivad kõige maitsvamad ja kasulikumad õunasordid magusa aroomiga. Sööge neid värsketena nii tihti kui võimalik. Õunu võib ka küpsetada, salatisse või pudru sisse lisada ning samuti neist magustoitu valmistada.

Eelmine blogi Järgmine blogi