Tellimine

daniel.novikov@epicfoods.com

Blogi
/ Blogi
/ Kuidas end võõrutada öisest söömisest?
Kuidas end võõrutada öisest söömisest?
Avaldatud 11 September 2017

Kuidas end võõrutada öisest söömisest?

Tihti ei võta inimesed kaalust juurde sellepärast, et söövad päeva jooksul rasvast ja kaloririkast toitu. Kõige kahjulikumad on figuurile õhtused ja öised näksimised. Kõik need öised külmiku kallal käimised suurendavad teie talje ümbermõõtu. Kuidas saada jagu hilisõhtustest liigsöömistest?

Sööge hommikust ja te unustate küllusliku õhtusöögi

Enamik inimeste suurim viga on selles, et nad on arvamusel - kui päeva jooksul pole meie organism saanud piisavalt kaloreid, siis võib süüa peale tööd, s.t. õhtul. Just nendel hetkedel, kui te mõtlete nii, tasub endale meelde tuletada õige toitumise kuldreeglit - kindlasti peab sööma toitvat hommikueinet!

Tänu õigele hommikusöögile saate vähendada hilisõhtusi sööminguid ning ajaga isegi sellest halvast harjumusest lahti saada. Miks nii on? Kui jätate hommikusöögi vahele, siis juba lõunaks on teil metsik söögiisu. Töötades kontoris, saavad vähesed endale lubada täisväärtuslikku lõunasööki. Nii lähebki, et põhitoitu sööte õhtusöögi ajal. Isegi kui suudate õhtustada tagasihoidlikult, siis paari tunni pärast kasvab teie isu kahekordselt.

Tehke vahepalasid

Ei tohi unustada vahepalasid, mis aitavad teil summutada näljatunnet söögikordade vahel. See on tavapärane, kui lõuna on möödas, kuid õhtusöögini on veel palju aega. Kerge näljatunne on kõige ohtlikum. Teile tundub, et jõuate ära oodata, kuid lõpuks sööte üle hilisõhtul. Üritage teha endale kohustuslik vahepala päeva keskel. Selleks sobivad ideaalselt pähklid, puuviljad, naturaalne jogurt.

Unustage liiga ranged keelud

Paljud inimesed, kes on otsustanud dieeti pidada, seavad endale liiga rangeid piiranguid. Näiteks, kui seate eesmärgiks "mitte süüa peale õhtusööki", siis väga kiiresti kukute läbi. Ja kui olete rikkunud reeglit, siis ei suuda te end peatada. Ärge olge enda vastu nii karm. Kui sõite peale õhtusööki köögiviljasalatit, siis ei ole midagi hullu! Sellepärast ei pea sööma veel torti, juustu, suppi ja koogikesi.

Enamik dieediarste on arvamusel, et öiste liigsöömiste põhjuseks on kõrged nõudmised endale ja ranged dieedid. Kartes kaalust juurde võtta, ei söö inimesed päeva jooksul midagi, kuid öösel ei suuda vastu pidada.

Millest saab kõik alguse?

Vahel on öiste näksimiste taga tõsised probleemid, mitte nõrk tahtejõud või vale toitumise kord. On arste, kes seostavad öösiti söömist anoreksiaga. Inimesed, kes kannatavad taolise vaimse häire alla, kardavad isegi söögita koju jääda. Iseseisvalt on praktiliselt võimatu sellise probleemiga võidelda. Seepärast tuleks pöörduda spetsialisti poole.

Kuid enamikel juhtudel on see viis, kuidas stressist vabaneda või näljatundest võitu saada. Sellepärast enne kui jooksete külmiku juurde, katsuge rahuneda ja jooge piparmünditeed, et end halbadest mõtetest lahti kiskuda.

Nagu näete, saab öisest söömisest jagu küll. Eriti, kui teid aitavad selles professionaalid. Et saada kontrollitud kalorikogust päeva jooksul, soovitame teil tellida meie pakette: S pakett - 1200 kcal päevas, M pakett - 1600 kcal päevas, L pakett - 2000 kcal päevas ja XL pakett - 2400 kcal päevas.

Eelmine blogi Järgmine blogi