Tellimine

daniel.novikov@epicfoods.com

Blogi
/ Blogi
/ Kuidas unepuudus mõjutab kehakaalu?
Kuidas unepuudus mõjutab kehakaalu?
Avaldatud 15 September 2017

Kuidas unepuudus mõjutab kehakaalu?

Liigsöömist ei põhjusta ainult negatiivsed emotsioonid ja stress. Viimased uuringud on näidanud, et aina tihedamini sunnib just magamatus meid külmikut avama. Teadlased kinnitavad, et hea enesetunde jaoks vajab inimene magamiseks 7-9 tundi und. Kahjuks ei saa enamik töötavaid inimesi seda endale lubada.

Unepuudus tõstab organismis greliini ehk näljahormooni taset. Just see hormoon vastutab meie söögiisu suurenemise eest. Lisaks sellele, alaneb teise hormooni - leptiini kogus, mis saadab signaali üleküllastumisest. Arusaadav, et selline kooslus ei ole tervisele kõige meeldivam.

Ebapiisav uni pidurdab kalorite põletamist. Hiljutised uuringud näitasid, et nii halb uni kui ka ebapiisav puhkus öösel aeglustavad ainevahetust märgatavalt. Magamatus avaldab mõju peaaju otsmikusagara eesmisele osale, mis omakorda mõjutab ajutegevust negatiivselt. Huvitav on see, et just see ajuosa vastutab otsuste tegemisel. Seetõttu, ei tasu imestada, et ühe õuna asemel tekib tahtmine süüa ära terve õunakook.

Samuti näitasid uuringud, et inimesed, kes ei maga end välja eelistavad kiirtoitu ja ei märka õiget toitu. Seda aktiveerivad seesmised ajukeskused, mis vastutavad nö autasustamise eest. Just sellepärast käivad inimesed külmiku kallal õhtutundidel ja öösiti.

On loomulik, et kuna inimene hakkab rohkem sööma ning organism põletab vähem kaloreid, siis kõik ladestub taljel ja külgedel. Uuringute kohaselt, inimesed, kes magavad teistest vaid 80 minutit vähem, omastavad 550 kalorit rohkem.

Sellest olukorrast on ainult kaks väljapääsu: käia trennis või magada rohkem. Viimased katsed on näidanud, et inimesed, kes ei maga välja, ostavad poes rohkem mitte tervislikku toitu.

Arvestades kõiki eelmainitud faktoreid ei ole hämmastav, et halb uni mõjutab kehakaalu. Kui te ei saa endast jagu või teil pole võimalik oma unerežiimi muuta (nt töö tõttu), siis võite abi saada Danfare kindla kaloraažiga toidupakettidest. Iga hommik pakendame ja toimetame teie poolt valitud toidupaketi (S, M, L, XL) määratud aadressil. Kuna saate kätte kõik päeva road korraga, siis ei teki teil liigsöömiseks võimalust, isegi kui magate 6 tundi ööpäevas. Teile jääb ainult jälgida oma toidukordi.

Eelmine blogi Järgmine blogi